Zachowania człowieka, których nie lubią psy

Niektóre zachowania mogą wydawać się nam normalne i przyjemne, jednak dla naszego pupila mogą stanowić rzecz, której on nie cierpi. Każdy właściciel psa powinien wiedzieć, czego nie powinien robić, ponieważ w ten sposób może krzywdzić swojego kochanego pieska. Poniżej przedstawiamy zachowania, których nie lubią psy.

Przytulanie

Może nam to wydawać się dziwne, jednak jest to jedna z rzeczy, za którą nie przepadają psy. Psy czują wtedy, że zostały zdominowane przez człowieka. Obejmowanie również nie jest dla psa przyjemne. Niektóre psy na taka formę okazania miłości, mogą zareagować agresywnie. Łagodniejsze psy będą to tolerowały, aczkolwiek będą czuły się niepewnie i niekomfortowo.

Klepanie po głowie

Większość ludzi uważa, że nie ma nic złego w klepaniu psa po głowie. Jednak dla naszego pupila jest to niekomfortowe i może wywołać u niego niepewność. Szczególnie kiedy robi to osoba obca.

Spacery, na których nie pozwalamy obwąchać terenu

Spacer jest jedna z ulubionych czynności naszego pupila. Podczas spaceru psy wyczuwają bardzo dużo nowych zapachów, które koniecznie muszą poznać. Psy poznają świat za pomocą węchu. Kiedy nie pozwalamy obwąchać pupilowi otoczenia, odbieramy mu przyjemność z przechadzki. Spacer jest przede wszystkim dla psa, a nie dla człowieka.

Ignorowanie potrzeb

Psy nie są tak samodzielne jak ludzie. Należy dostarczać im wszystkich potrzebnych rzeczy do prawidłowego funkcjonowania. Należy regularnie wyprowadzać go na spacery, dawać jedzenie o wyznaczonych porach i dbać o to, aby zawsze miał świeżą wodę do picia. Nie zapominajmy także o codziennych pieszczotach i zabawie.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *