Dlaczego jeż nie jest najlepszym zwierzęciem dla dzieci?

Kupowania zwierzęcia dziecku ma tyle samo zwolenników jak i przeciwników. Jeśli zdecydujemy się na taki krok warto mieć świadomość, że opieka nad nowym pupilem może po pewnym czasie całkowicie spaść na nasze barki. Częstym wyborem dla najmłodszych są niewielkie zwierzątka klatkowe. Obok królików i chomików coraz większą popularnością cieszą się jeże. Czy jednak są to odpowiednie zwierzęta dla dzieci?

Nocne marki

Jeże to zwierzęta nocne. Większość dnia potrzebują spokoju i po prostu śpią. Obudzone mogą być rozdrażnione i nie nadawać się do kontaktu z dziećmi. Mali właściciele nie będą raczej czekać do nocy, aby spędzić trochę czasu ze swoim zwierzątkiem. Dlatego ich zainteresowanie jeżem może szybko minąć.

Samotnicy

Charakter zwierzęcia to często cecha indywidualna. Mimo to jeże nie są raczej najbardziej towarzyskimi pupilami domowymi. Wiele z nich nie przepada za głaskaniem i przytulaniem. Ponadto wszelkie szarpanie i tarmoszenie to najszybsza metoda na zaliczenie porządnego ugryzienia. Patrzenie z daleka na zwierzątko i bardzo delikatne obchodzenie się z nim może nie przypaść dzieciom do gustu.

Mali mięsożercy

Jeże wbrew bajkowym opisom wcale nie jedzą jabłek. Są to zwierzęta mięsożerne, a ich dietę warto urozmaicić w owady takie jak świerszcze lub karaczany. Kupić je można w sklepach zoologicznych. Wiele dzieci może skutecznie zniechęcić widok uroczego zwierzątka pałaszującego jeszcze żywego karalucha lub tłustą larwę.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *