Dlaczego warto jeść ananasy?

Chociaż kojarzą się z egzotycznymi krajami, można je łatwo dostać w większości sklepów. Dojrzałe ananasy są soczystymi i słodkimi owocami. Sprawdzają się zarówno jako dodatki do dań wytrawnych, jak i deserów. Oprócz pysznego smaku ananasy mają wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.

Wartości odżywcze

Ananas tak samo jak wiele innych owoców i warzyw posiada wiele wartościowych składników. Jest on bogaty m.in. w witaminy należące do grupy A, B1, B6 oraz C. Dzięki temu ma pozytywny wpływ na nasze oczy, pracę mózgu oraz ogólnoustrojową odporność. Oprócz tego ananas zawiera również duże ilości żelaza, miedzi oraz cynku, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodatkowym atutem owocu są jego właściwości antyoksydacyjne. Oznacza to, że ma on wpływ na opóźnianie procesów starzenia.

Jak wpływa na nas ananas?

Ananasy są dobrym rozwiązaniem dla osób, które planują zrzucić kilka kilogramów. Zawiera on enzym bromelinę pobudzający trawienie i wspomagający metabolizm. Ananasy są również dobrym uzupełnieniem diety w przypadku wielu chorób i dolegliwości. Jego pozytywne działanie zauważono m.in. w walce z bólami mięśni i stawów oraz wielu nowotworów.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *