Coca-cola to napój nie tylko do picia

Początkowo sprzedawana była jako lek na ból żołądka. Dzisiaj jest kultowym napojem, który podbił świat.

Obecnie wśród grona znajomych trudno będzie znaleźć osobę nie znającą smaku coli. Napój jest wszechobecny i czasem nawet małe dzieci radośnie popijają go do obiadu. Wszystko jest dla ludzi, ale spożywanie coli w nadmiernych ilościach może prowadzić do konsekwencji zdrowotnych. Jeśli nie do picia, to do czego przyda nam się butelka coli?

Walka z rdzą

Filmiki pokazujące działanie coli mogą trochę przerazić jej wielbicieli. Napój, który tak chętnie pijemy sprawdza się bowiem w roli odrdzewiacza. Jeśli w domu zalegają jakieś przedmioty pokryte rdzą, albo po zimowym sezonie nasz rower już nie wygląda tak wspaniale, to z pomocą przychodzi cola. Dzieje się tak za sprawą jednego ze składników napoju, czyli kwasu ortofosforowego. Jedna lub dwie godziny w słodkiej kąpieli i po rdzy nie powinno zostać większego śladu. Cola również sprawdzi się w walce z kamieniem i przypalonymi garnkami.

Lepsza niż płyn do mycia naczyń?

Ile razy nieoczekiwanie zabrakło w domach płynu do mycia naczyń i trzeba było udać się na szybkie zakupy? Prawdopodobnie wiele. Tymczasem jeśli masz w domu colę, a akurat jest niedziela handlowa lub bardzo nie chcesz wychodzić z domu, to nic straconego. Napój doskonale zmywa tłuste plamy. Na bardziej uporczywy brud można przed umyciem podgrzać w naczyniu odrobinę coli. Trzeba jednak uważać, żeby jej nie przypalić.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *