Używane agregaty chłodnicze – gdzie się je stosuje?

Używane agregaty chłodnicze znajdziemy w miejscach produkcji, przechowywania i transportu produktów. Dzięki nim mogą one być wytwarzane i magazynowane w optymalnych warunkach. Zakup używanego agregatu chłodniczego jest dobrą opcją, jeśli nie chcemy wykładać większej kwoty. Czy przeznaczenie używanych agregatów chłodniczych różni się od nowych?

Używane agregaty chłodnicze – czym są?

Używane agregaty chłodnicze służą do chłodzenia płynu procesowego. Są używane w przemyśle oraz chłodnictwie, a także transporcie. Znajdziemy je wszędzie tam, gdzie konieczne jest osiągnięcie i utrzymanie określonej temperatury w pomieszczeniu lub chłodni.

Działanie nowego bądź używanego agregatu chłodniczego polega na kompresji lub absorpcji pary. Większość agregatów chłodniczych opiera swoje działanie na freonie, który pierwotnie ma postać ciekłą, a wraz z poborem energii cieplnej zaczyna parować. Przyjmując postać gazu trafia do sprężarki, a ta zwiększa jego ciśnienie podnosząc temperaturę. Następnie gaz przekazywany jest do skraplacza, gdzie oddaje nagromadzone wcześniej ciepło.

Potem substancja robocza agregatu kolejny raz przechodzi w ciecz i jest transportowana do zaworu dławiącego. Tutaj następuje obniżenie ciśnienia uzyskanego płynu oraz obniżenie jego temperatury i cały proces chłodzenia rozpoczyna się od nowa aż do uzyskania pożądanej temperatury.

Używane agregaty chłodnicze a nowe

Ceny nowych agregatów chłodniczych często są zbyt wysokie dla przeciętnego przedsiębiorstwa, dlatego dobrą alternatywą jest zakup używanego agregatu chłodniczego, który jest o wiele tańszy.

Firmy zajmujące się sprzedażą używanych agregatów chłodniczych oferują w pełni sprawny sprzęt, który jest o wiele tańszy od nowego. Często posiada gwarancję, co jest dodatkową zaletą.

Warto skorzystać z oferty: https://www.ras-agregaty.pl/sprzedaz-chillerow/. Zyskasz wtedy sporą oszczędność, gwarancję na zakupiony sprzęt, renomowaną markę oraz uruchomienie używanego agregatu chłodniczego.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *