Papier fotograficzny do drukowania w domu – jaki wybrać?

Drukowanie dokumentów w domu dla nikogo nie jest nowością. Większość osób jest bowiem wyposażona w drukarki i odpowiedni dla nich papier, który na takie działania pozwala. Swego rodzaju nowością jest natomiast drukowanie zdjęć w domowym zaciszu. Dlatego też pojawiają się trudności z dobranie papieru fotograficznego. Poniżej umieszczamy więc kilka istotnych podpowiedzi.

Papier fotograficzny – jakie są rodzaje?

Na rynku dostępnych towarów nie brakuje. Niestety ich ilość mimo iż zapewnia możliwość wyboru, to sprawia również trudności. Nie wiadomo bowiem na który się zdecydować, by cieszyć się dobrą jakością wydruku. A co dokładnie jest w ofercie? Papier fotograficzny składa się z trzech warstw: obrazu, podkładu i warstwy spodniej. Kupując go należy sprawdzić parametry drukarki. Musimy wiedzieć, czy jest ona atramentowa, laserowa, czy też termosublimacyjna. Papier fotograficzny musi być jej dedykowany. Dla przykładu, papier do drukarki atramentowej jest tak skonstruowany, by nie rozmywał się atrament.

Co brać pod uwagę wybierając papier fotograficzny?

W momencie, w którym zaczyna się przeglądać różne warianty papieru fotograficznego należy zacząć od tego co opisaliśmy powyżej. Gdy mamy już warianty papierów dedykowanych do typu drukarki można przejść do dalszej analizy. Szukając papieru np. na stronie https://sklep.plasmax.com.pl/pl/menu/papier-fotograficzny-230.html należy sprawdzić jaką ma on gramaturę, format, gradację oraz odczyn pH. Ważny jest również rodzaj powłoki. Ta ostatnia kwestia oznacza, czy papier ma być matowy, jedwabisty, czy błyszczący. To są najważniejsze kwestie, które należy zweryfikować, by móc później cieszyć się jakościowym wydrukiem fotografii. Można jeszcze w kolejnym kroku spojrzeć na gładkość papieru, jasność, a także fakt czy jest on samoprzylepny. Są to już parametry dodatkowe, które nie wszystkich będą interesowały, ale mogą wpływać na cenę.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *