Domowe sposoby na brudne ubrania

Coraz więcej osób świadomie wybiera ekologiczny styl życia. Jest on często nie tylko opłacalny dla środowiska, ale i dla naszego portfela. Jednym z elementów życia w zgodzie z naturą jest pozbycie się z domu szkodliwej chemii. Jak naturalnymi, domowymi sposobami zadbać o czystość naszych ubrań?

Ziarna kawy na brzydkie zapachy

Kawa może zostać wykorzystana w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów z naszych ubrań. Najczęściej jej ziarna używane są do pozbycia się woni po papierosach, która potrafi utrzymywać się naprawdę długo. Wystarczy umieścić kilka ziaren kawy między ubraniami, a po kilku godzinach jej aromat powinien unosić się w całej szafie.

Sok z cytryny i skórka pomarańczowa

Zarówno sok z cytryny jak i skórka pomarańczowa świetnie poradzą sobie z usunięciem zapachu potu z naszych ubrań. W przypadku soku wystarczy namoczyć w nim ubrania na 30 minut, a następnie wypłukać i pozostawić do wyschnięcia. Skórkę pomarańczową należy rozrobić w 2 litrach wody, a pranie pozostawić w roztworze na 2-3 godziny.

Ocet zamiast płynu do płukania

Jak się okazuje płyn do płukania jest zbędnym wydatkiem. Zamiast niego wystarczy dodać kilka kropel octu i uzyskamy naprawdę zadowalające efekty. Wszystko dzięki kwaśnemu odczynowi, który pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów oraz brudnych plam z ubrań.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *