Biznes dla dwojga – załóż firmę dwuosobową

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najpopularniejsza forma działalności, po którą sięgają przedsiębiorcy. W rzeczywistości jednak istnieje także wiele innych opcji, z których w wybranych przypadkach warto skorzystać zakładając własną firmę. W jaki sposób zabrać się za to zadanie wspólnie z biznesowym partnerem? Poniżej kilka informacji na temat tego, czym są spółki oraz jak można współcześnie otworzyć dwuosobową firmę.

Czym jest spółka?

Spółką nazywamy działalność gospodarczą, którą wspólnie prowadzą przynajmniej dwie osoby. Jej celem jest osiąganie zysków przez konkretne czynności, czyli po prostu zarabianie pieniędzy na świadczonych usługach czy też sprzedawanych produktach. Wyróżniamy kilka rodzajów spółek. Która jednak będzie najlepsza dla dwójki osób, chętnych razem prowadzić biznes? Dobrą opcją może być spółka cywilna, o ile oczywiście wspólnicy sobie nawzajem ufają, gdyż obaj odpowiadają całym majątkiem. Tę formę często przybierają rodzinne firmy. Ciekawą opcją dla specjalistów wykonujących wolne zawody może być spółka partnerska. Tą opcją interesują się zwykle prawnicy czy lekarze. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest natomiast spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. To dobry wariant dla wspólników, którzy nie chcą odpowiadać osobistym majątkiem za zobowiązania spółki. Formę prawną działalności powinno wybrać się zależnie od rodzaju biznesu https://allebiznes.pl/category/biznes/. Warto więc najpierw zastanowić się nad biznesplanem i podziałem ról w zarządzaniu firmą.

Jak założyć spółkę?

Założenie spółki będzie wymagać od nas przede wszystkim zarejestrowania się w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dzisiaj można to zrobić w zasadzie jedynie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego S24 lub Portalu Rejestrów Sądowych. Więcej informacji na temat możliwości związanych z prowadzeniem firmy dwuosobowej znajdziemy tutaj https://allebiznes.pl/jak-zalozyc-firme-dwuosobowa/. Zanim podejmiemy kroki w celu nawiązania współpracy powinniśmy zapoznać się bliżej z zagadnieniem spółek i przeanalizować, czy takie rozwiązanie jest dla nas w ogóle opłacalne.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *