Home › Ukraina - miejsce ze swoja historia

Wednesday, May 24 2017, 18:34

Ukraina - miejsce ze swoja historia

Rozpoczyna się czas, w którym wiele osób zaczyna zastanawiać się nad wakacyjnym wyjazdem. Często jednak trudno się zdecydować, a niekiedy brakuje pomysłów. Pogoda, która panuje w Polsce dodatkowo motywuje do tego, by wybrać swojego faworyta i złożyć rezerwację. Jeśli mowa o pogodzie, to warto dodać, że wiele ludzi wybiera wczasy w ciepłych krajach, by móc naładować baterie. Wycieczki na Ukrainę nie są brane pod uwagę. Nic dziwnego, wszyscy bowiem podążają za słońcem, chcą się nim nacieszyć. Ochroną przed gorącem będzie cień egzotycznych palm. Czasami jednak warto wziąć też pod uwagę kraje, które są mniej pożądane przez turystów, ale równie piękne, co gorąca Grecja, niespotykana Turcja czy starożytny Egipt. Jednym z takich krajów jest właśnie Ukraina. Wycieczki na Ukrainę nie muszą być nudne. To państwo kryje w sobie historię, którą warto poznać. Mimo tego, że jest mało popularne ma wiele do zaoferowania.
wczasy_we_lwowie_na_ukrainie.jpg
 
  • Zamek na Kamieńcu Podolskim jest obiektem, który być może niebawem trafi na listę UNESCO. Składa się on z dwóch części - Starego Zamku, którego umocnienia pochodzą z czasów prehistorycznych oraz Nowego Zamku, zbudowanego w I połowie XVI w.
  • Sobór Mądrości Bożej to cerkiew, która została założona w 1011 r. Znajduje się w Kijowie i jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdują się w niej freski bizantyjskich artystów.
  • Chersonez Taurydzki, który leży na Krymie, a jego ruiny mogą być podziwiane przez turystów. Jest to niespotykane miejsce, bowiem pełni rolę miasteczka greckiego, gdzie można zobaczyć nawet teatr grecki, cytadelę rzymską oraz bazyliki.
  • Ławra Pieczerska w Kijowie - klasztor prawosławny położony nad Dnieprem, a także wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest zbudowany w stylu baroku kozackiego. Można się więc domyślić, że jest bogato zdobiony.
  • Twierdza w Chocimiu, a dla innych znana jako symbol dawnej chwały. Położona na brzegu Dniestru. Panorama, którą można podziwiać z zamku z pewnością zdobędzie serca turystów.
  • Park Zofiówka znajdujący się w Humaniu. Na jego terenie została zgromadzona flora z różnych części Europy. Jest to jedna z atrakcji najczęściej odwiedzanych przez podróżujących.
  • Chortyca to miejsce, które nie może zostać ominięte podczas podróżowania po Ukrainie! Jest to największa wyspy tego kraju. Stanowi symbol narodowy mieszkańców.
opera_we_lwowie.jpg
Z odrobiną chęci i zaangażowania można zwiedzić wiele, a nawet więcej niż się planowało. Wycieczki na Ukrainę z biurem Chortycia - kresy.com mogą być szansą na świetną przygodę, poznanie niesamowitych ludzi, a tym samym spędzenie czasu podróży w doborowym towarzystwie. Gwarantowana jest masa wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci!