Home › Szafa na dokumenty klasy A

Thursday, July 6 2017, 09:16

Szafa na dokumenty klasy A

Do wyboru mamy różne wielkości szaf, bo to wszystko zależne jest od potrzeb, jakie mamy. Im więcej i większych dokumentów mamy w takiej szafie przechowywać tym większa musi ona być. Zanim zakupimy szafę trzeba będzie bardzo dokładnie sprawdzić certyfikaty.

Pierwszy ważny dokument to sprawdzenie certyfikatu z Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Ten dokument dotyczy przechowywania dokumentów poufnych i tego, jakie wymagania szafy klasy A mają spełniać. To jest bardzo ważne, bo zajmuje się tym ministerstwo, dlatego jeśli szafa ma takie dokumenty to wiemy, że jest wykonana zgodnie z zaleceniami i przechowywanie dokumentów w niej jest bezpieczne.

biuro-1.jpg
 

Istotne parametry szafy

Korpus jak i drwi szafy muszą być wykonane z takiej stali, która gwarantuje, że nikt w łatwy sposób nie będzie w stanie się do środka włamać. Szafa zamykana jest na zamek, ale nie byle, jaki. To musi być zamek kluczowy, który również wykonany jest w klasie A. Dla zwiększenia bezpieczeństwa powinna być możliwość zamontowania dwóch zamków. Jeśli klient ma takie życzenie to firma, która się tym zajmuje jest w stanie je spełnić. Szafy, w których mają znajdować się dokumenty mają bardzo dobrze rozbudowany system rygli, co pozwala na zablokowanie drzwi aż na trzech krawędziach. Półki zamontowane wewnątrz można dowolnie regulować tak żeby zmieściły się na nich jak największe ilości dokumentów. Dla ułatwienia drzwi powinny otwierać się bardzo szeroko, bo wtedy wkładanie i wyjmowanie dokumentów będzie o wiele łatwiejsze. Do wyboru mamy również opcje dodatkowe jak możliwość plombowania, czy dwa otwory montażowe i kotwy mocujące. Można również zamienić zwykły zamek kluczowy na szyfrowy albo elektroniczny. To, co klient chce można będzie zrealizować, bo firma, która zajmuje się sprzedażą szaf bardzo dobrze się na tym zna i wie jak dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb. Najlepiej przygotowane modele szaf do przechowywania dokumentów poufnych znajdziemy na stronie https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/szafy-na-dokumenty-niejawne-klasa-a.