Home › Długie i piękne włosy

Thursday, February 9 2017, 16:20

Długie i piękne włosy

Nawet u cieszącego się zdrowiem człowieka utrata włosów, w pewnych liczebnościach, jest czymś normalnym. Zbytnie gubienie włosów może mieć przyczyny chorobowe, choć nie bez znaczenia jest ich prawidłowa pielęgnacja, zdrowe odżywianie i dostarczanie organizmowi koniecznych składników bezpośrednio mających wpływ na włosy, skórę i paznokcie.

Często powodem wypadania włosów bywa stres, apatia, ale również choroby tarczycy na przykład. Wypadanie włosów może być skutkiem niepożądanym stosowania leków, mających pomóc w innych schorzeniach. W ulotce informacyjnej każdego leku muszą być umieszczone informacje dotyczące działań ubocznych. Jeśli wypadanie włosów bywa uzależnione od terapii, po finiszu dolegliwości powinny ustąpić. W przypadku gdy wypadanie włosów sprowokowane jest niedomiarem składników, minerałów albo witamin właściwe ich aplikowanie powinno zlikwidować kłopot. Przewaznie anemia ma wpływ na kondycję włosów, więc na wszelki wypadek można sprawdzić poziom żelaza we krwi.

Mężczyźni częściej niż kobiety chprują na łysienie androgenowe. Schorzenie ma podłoże hormonalne. Specyficzna utrata owłosienia na części czołowej albo na szczycie głowy (u pań) to oznaka tej choroby. Bez wątpienia i inne stany chorobowe mogą wpływać na zawyżone łysienie. Może to być chciazby toczeń rumieniowaty, choroby zakaźne czy nawet podwyższona temperatura trwająca kilka dni. Zwykle sami powodujemy podwyższenie utraty włosów na skutek niewłaściwej ich pielęgnacji. Nader częste suszenie, prostowanie a nawet malowanie bardzo je osłabia. Wtedy ograniczenie tych czynności i właściwe odżywienie włosów poprawi ich wygląd i kondycje. Złe pielęgnowanie włosów może z biegiem czasu doprowadzić do zakażeń skóry głowy (grzybicy, łuszczycy, łupieżu). To następnie przyniesie znaczne ubywanie włosów.

Zdrowy człowiek traci w ciagu doby nawet kilkaset włosów. W sezonie jesiennym i wiosennym średnio kilkukrotnie więcej. W tym okresie większe dbanie o stan skóry głowy i włosów pozwala hamować ten proces. Niezbędna jest nie tylko higiena, ale także suplementacja ogólna organizmu.